Cardplus’la Temassız Ödeme Kolaylığı

Cardplus, “Cardplus Temassız Hayat” ile üye işyerlerini Temassız Ödeme teknolojisinin kolaylıkları ile buluşturuyor! Temassız Ödeme uygulaması ile; üzerinde aşağıdaki gibi temassız logosu bulunan kredi ve banka kartları ile temassız ödemeleri çok daha kolay ve hızlı alabilirsiniz.

Temassız ödeme ile gerçekleştirilen işlemlerde;

  • Kartın Pos cihazına takılmasına
  • Şifre girilmesine
  • İmza atılmasına gerek yoktur.

Temassız ödeme teknolojisi ile para üstü ve sıra beklemekten kurtulabilir, zaman tasarrufu yapabilirsiniz ayrıca 50TL ve altı işlemler için şifre girmenize gerek yoktur, 50TL ve üzeri temassız işlemlerde ise işlem güvenliği şifre ile sağlanmaktadır.

Cardplus Temassız Pos Cihazından Ödeme Nasıl Yapılır:

İşlem yapacak kartın ön yüzünde temassız sembolü olması gerekir. İşlem tutarı girerek GİRİŞ tuşuna basılır. Temassız pos cihazı ekranında “Lütfen kartı okutunuz” mesajı gelecektir. Temassız özelliği bulunan kart pos cihazına yaklaştırılır veya dokundurulur ve işlemin başarılı olduğu ekranda görüntülenene kadar beklenir. İşlem 50TL veya altında ise şifre sorulmaz 50 TL ve üstünde ise; “Lütfen şifrenizi giriniz” uyarısı verilir. Eğer işlem 500TL ve üzeri ise;“Lütfen işlemi çip ile yapınız” uyarısı verilecektir. İşlem sona erdiğinde ilgili slip basılacaktır.